Przyjaciela mieć to nie widzieć się z nim przez wiele lat i mieć wrażenie, że się rozmawiało wczoraj. To dlatego, że przyjaźń jest silniejsza od upływu czasu.

 

Przyjaciela mieć to być ściągniętym na ziemię, gdy nam odbija woda sodowa do głowy. To dlatego, że w przyjaźni zawsze mówi się prawdę, nawet jak nam się ona nie spodoba.

 

Przyjaciela mieć to zwrócić się do niego po pożyczkę i jej nie dostać, obrazić się na chwilę, a potem wrócić do normalnego kontaktu. To dlatego, że w przyjaźni dawanie i branie ma tę samą wartość i żadne pieniądze nie są w stanie jej zepsuć.

 

Przyjaciela mieć to zadzwonić do niego, gdy jest źle i nic mu o tym nie powiedzieć, a on i tak to wyczuje po kilku chwilach rozmowy. To dlatego, że przyjaźń jest pięknym, nieoceniającym, empatycznym lustrem.

 

Przyjaciela mieć to być obok niego bez potrzeby mówienia czegokolwiek. To dlatego, że przyjaźń bazuje na zaufaniu, więc nie trzeba się martwić o adekwatne tematy i inne społeczne zasady.

 

Przyjaciela mieć to móc się do niego przytulać i być blisko, mimo iż jest innej płci bez żadnego podtekstu seksualnego. To dlatego, że uczucia was łączące są silniejsze niż reakcje ciała czy konwenanse kulturowe.

 

Przyjaciela mieć to nie mieć żadnych planów na spotkanie. To dlatego, że energia przyjaźni jest tak wysoka, że wszystko rodzi się spontanicznie.

 

Przyjaciela mieć to być przez niego zarzucanym radami, nawet jeśli zupełnie nie pasują do tematu. To dlatego, że w przyjaźni dobre intencje i chęci są ważniejsze od rezultatów.

 

Przyjaciela mieć to stanąć po jego stronie, gdy ktoś go krzywdzi. To dlatego, że gdy ktoś krzywdzi mego przyjaciela, krzywdzi również mnie.

 

Przyjaciela mieć to spędzać czas razem na czymś, co w każdym innym wypadku byłoby zestawem największych na świecie pierdół  To dlatego, że w przyjaźni nie chodzi o treść, ale o sam fakt bycia razem.

 

Przyjaciela mieć to kochać siebie. To dlatego, że przyjaźń nam pokazuje, co jest w nas najlepsze.

 

Przyjaciela mieć to razem kraść jabłka w dzieciństwie z sadu sąsiada i mieć wspólny sekret. To dlatego, że wszystko co się dzieje w przyjaźni, zostaje w przyjaźni.

 

Przyjaciela mieć to oddać mu pod opiekę najważniejsze, co się ma — moją córkę i żonę. To dlatego, że przyjaciel jest też członkiem mojej rodziny.

 

Jestem szczęściarzem, bo mam przyjaciół i takich szczerych, niezależnych od upływu czasu przyjaźni życzę również Wam w międzynarodowym dniu przyjaźni. 

 

Dajcie dziś znać swoim przyjaciołom, że stanowią ważną i wyjątkową część Waszego życia.

 

tekst pochodzi ze strony: www.facebook.com/mateuszgrzesiak